صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بخش های جدید درمانی بیمارستان سوم شعبان دماوند افتتاح شد/تأکید دکتر آقاجانی بر توسعه زیرساخت های درمانی دانشگاه

"کلینیک ویژه بیمارستان سوم شعبان دماوند" همزمان با پنجمین روز از ایام مبارک دهه فجر در مراسمی با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، معاون عمرانی استاندار تهران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمعی از مسوولان شهرستان، دوشنبه 16 بهمن ماه رسما مورد بهره برداری قرار گرفت.
دراین مراسم ضمن بهره برداری از کلینیک ویژه بیمارستان سوم شعبان، بخش سی تی اسکن و مصلی چند منظوره این مرکز، مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در مراسم افتتاحیه پروژه‌های بیمارستان سوم شعبان شهرستان دماوند ضمن بیان سخنانی اظهار داشت: کارهای بزرگی در حوزه سلامت آغاز شده است، به طوری که بیش از این در بخشی از شهرهای کشور حتی 5 پزشک عمومی وجود نداشت؛ ولی هم اکنون 6000 نفر از پزشکان متخصص در مناطق محروم کشور در حال 
خدمت رسانی هستند.
وی با اشاره به اهمیت کلینیک های ویژه در ارایه خدمات درمانی گفت: این مراکز با ارایه خدمات تخصصی، از بار ارایه خدمات درمانی در مراکز درمانی پایتخت می کاهد و سرعت دسترسی بیماران به این خدمات را افزایش می دهد.
معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم توسعه خدمات درمانی در شرق تهران افزود: با همکاری و حضور دکتر آقاجانی که از پیشگامان و طراحان طرح تحول نظام سلامت می باشند، انشاءا... توسعه خدمات بهداشتی درمانی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزایش می یابد.
دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه نیز درمراسم افتتاح بخش های درمانی جدید بیمارستان سوم شعبان دماوند، درسخنانی اظهار داشت: شهرستان دماوند علاوه بر ارایه خدمات به جمعیت 120 هزار نفری خود و باتوجه به قرار داشتن در مسیر اتصال استان تهران به مازندران، نیازمند خدمات درمانی بیشتری می باشد و با تلاش های صورت گرفته زیرساخت های درمانی و خدمات اورژانسی و بیمارستانی در این منطقه تقویت خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ابراز خرسندی از توسعه خدمات درمانی و بخصوص راه اندازی کلینیک های ویژه، افزود: درجریان طرح تحول نظام سلامت اتفاق های بزرگی در توسعه زیرساخت های درمانی روی داده است. بطوری که در حوزه خدمات بیمارستانی و سرپایی، خدمات جدیدی ارایه شده است. همچنین 1200 پروژه عمرانی تعریف و اجرا گردیده که 250 مورد آن مربوط به کلینیک های ویژه می باشد و امروز خرسندیم که شاهد افتتاح یکی از این 250 مورد کلینیک ویژه در شهرستان دماوند هستیم.
وی همچنین با اشاره به ارایه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در جریان طرح تحول نظام سلامت گفت: حدود 158میلیون ویزیت تخصصی و فوق تخصصی توسط 14 هزار پزشک متخصص انجام شده است.
دکتر آقاجانی با اشاره به پروژه های جدید درمانی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مفتخریم که علاوه بر پروژه های جدید درمانی در شهرستان دماوند، 4 کلینیک تخصصی در شهر تهران و همچنین خدمات جدیدی در شهرستان ورامین به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به جمعیت 4/5 میلیونی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این دانشگاه را صاحب بزرگترین جمعیت تحت پوشش در کشور دانست و اظهار داشت: توسعه زیرساخت های درمانی که درراستای خدمات رسانی به بزرگترین جمعیت تحت پوشش بهداشتی- درمانی کشور می باشد، سرعت خواهد گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اهمیت راه اندازی بخش سی تی اسکن در بیمارستان سوم شعبان دماوند، اظهار داشت: با راه اندازی این بخش از اعزام بیماران به مراکز درمانی پایتخت پیشگیری خواهد شد و دراین راستا خدمات درحاشیه کلان شهر تهران توسعه می یابد.
وی همچنین درپایان با تقدیر از تلاش های خیرین حوزه سلامت شهرستان دماوند، اقدامات آنها را بسیار اثرگذار توصیف کرد و بر تداوم این همراهی و حمایت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از فعالیت های خیرین سلامت تاکید کرد.
مهندس صفری فرماندار شهرستان دماوند نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش های دانشگاه عوم پزشکی شهید بهشتی درتوسعه زیرساخت های درمانی شرق تهران اذعان داشت: نمود تحول در حوزه درمانی شهرستان دماوند در سالهای اخیر بسیار پررنگ و مشهود بوده است.
درادامه مراسم افتتاحیه بخش های درمانی جدید بیمارستان سوم شعبان دماوند، "دهقانی" مدیرعامل مجمع خیرین سلامت شهرستان دماوند نیز با اشاره به مشارکت چشمگیر خیرین در امر خدمات سلامت، تاکید کرد: خدمات در همه حوزه ها با مشارکت عمومی امکان پذیر است و باتوجه به اهمیت شهرستان دماوند در ارایه خدمات بهداشتی  ودرمانی، تلاش خود را برای توسعه و تجهیز این مرکز به کار خواهیم بست.
در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از فعالان و خیرین حوزه سلامت شهرستان دماوند قدردانی شد.
گفتنی است کلینیک ویژه بیمارستان سوم شعبان دماوند با مساحت۷۰۰ مترمربع دردوطبقه احداث شده است و با راه اندازی آن، بسیاری از خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیماران این شهرستان ارایه می شود. همچنین با بهره برداری از بخش سی تی اسکن نیز شاهد پیشرفت خدمات سلامت در شرق تهران خواهیم بود و بیماران از مراجعه به تهران برای دریافت این نوع خدمات تشخیصی بی نیاز خواهند شد. این بخش ها امروز دوشنبه 16 بهمن ماه با حضور مسئولین افتتاح شد.
 


١٧:١٩ - دوشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٧٨٨٣    /    تعداد نمایش : ٨٤٩