صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آزمون جامع بهورزی باحضور213 بهورز و 35 مربی بهورزی برگزارشد

آزمون جامع بهورزان و مربیان آموزش بهورزی در سال جاری، سه شنبه 17 بهمن ماه به صورت همزمان در شبکه‌های بهداشت و درمان پاکدشت، ورامین، فیروزکوه، دماوند، پیشوا، شمیرانات و پردیس برگزارشد.
در این آزمون 213 نفر از بهورزان شاغل در خانه های بهداشت تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و 35 نفر از مربیان بهورزی در مراکز خدمات جامع سلامت تابعه دانشگاه شرکت کردند.
طی این آزمون شرکت کنندگان به 125سوال کاربردی در خصوص برنامه های سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد، بهداشت محیط ،بهداشت حرفه ای، زیج حیاتی، بهداشت دهان و دندان، کودک سالم، مانا و شیرمادر، سلامت سالمندان و میانسالان، تغذیه، باروری سالم و مادران باردار، سلامت نوجوانان،جوانان و مدارس، پیشگیری و کنترل بیماری های واگیر و غیرواگیر، آموزش و ارتقاء سلامت و بلایا، آمار و پزشک خانواده، امور دارویی، استریلیزاسیون و همچنین فصلنامه بهورزی پاسخ دادند.
گفتنی است این آزمون با همکاری گروه ها و واحدهای فنی معاونت بهداشتی به منظور سنجش میزان آگاهی بهورزان و مربیان بهورزی برگزار شد و از نتایج آن جهت تدوین عناوین و اولویت های آموزشی مورد نیاز بهورزان و مربیان و برنامه ریزی آموزشی استفاده خواهد شد.

 


١٥:٠٠ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨١٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٨٧