صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


>کارگاهی برای آموزش مراقبت های روانی/از مراقبان روانی حادثه پلاسکو تقدیر شد

کارگاهی برای آموزش مراقبت های روانی/از مراقبان روانی حادثه پلاسکو تقدیر شد

به همت گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت امور بهداشتی، کارگاه دو روزه منطقه ای تربیت مربی آموزش حمایت‌های روانی، اجتماعی در بلایا و حوادث غیر مترقبه، 16-15 اسفندماه در مجتمع آموزشی سپید دانشگاه برگزار شد. 
این کارگاه با حضور کارشناسان مسئول سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مراکز و شبکه ها و همچنین کارشناسان سلامت روان و رفتار منتخب مراکز خدمات جامع سلامت برگزار شد. 
در این کارگاه تخصصی سرفصل‌هایی از جمله دستورالعمل برنامه حمایت‌های روانی اجتماعی در بلایا، مراحل پاسخ روانی به بحران، واکنش ها و اختلالات روانی شایع به دنبال بحران و تکنیک‌های درمانی مربوط به این اختلالات توسط مهندس محمدرضا غفارزاده رزاقی رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه و مدرس کشوری حمایت های روانی، اجتماعی در بلایا و حوادث غیر مترقبه آموزش داده شد. 
در حاشیه این کارگاه و در تاریخ 15/12/95 طی مراسمی با حضور دکتر محمدی نیا معاون فنی معاونت امور بهداشتی از کارشناسان حاضر در تیم حمایت های روانی، اجتماعی در بلایا ویژه حادثه ساختمان پلاسکو تقدیر به عمل آمد. 
در این مراسم دکتر محمدی نیا ضمن اشاره به اهمیت برنامه های سلامت روان و نیاز عموم مردم به دریافت خدمات تخصصی در این حوزه، بر حضور پر رنگ روانشناسان در حوادث و بلایا ازجمله حادثه ساختمان پلاسکو تاکید کرد. 
وی ابراز امیدواری کرد به واسطه اجرای نظام تحول سلامت و جذب روانشناسان در این طرح، نقش کارشناسان سلامت روان و رفتار در سیستم‌های بهداشتی کشور پررنگ تر شده و خدمات تخصصی همچنان با قوت بیشتر در این حوزه به گروه‌های هدف در برنامه‌های مختلف ارائه شود.