صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره آموزشی" اصول مدیریت مواجهه در کارکنان بالینی" درمعاونت درمان

کلاس آموزشی" اصول مدیریت مواجهه در کارکنان بالینی" توسط مدیریت پرستاری دانشگاه روز سه شنبه هفتم آذرماه برگزار شد.
"مولا" کارشناس امور پرستاری و کنترل عفونت معاونت درمان در این کلاس تعریف مواجهه شغلی کارکنان بالینی را، آسیب پوستی با سوزن یا شی تیز و برنده یا تماس بافت مخاطی یا پوست غیر سالم کارکنان با خون، بافت و سایر ترشحات بدن بیمار بیان کرد.
وی مهمترین استراتژی برای محافظت کارکنان مراکز درمانی را پیشگیری از مواجهه با خون و ترشحات بدن بیمار عنوان کرد و افزود: مواجهه با خون و ترشحات بیمار موجب تحمیل هزینه های مستقیم مربوط به شروع و پیگیری درمان و آزمایش های لازم و هزینه های غیر مستقیم شامل هزینه های عاطفی، ترس، اضطراب، عوارض دارویی و زمان از دست رفته کارکنان می شود.
کارشناس کنترل عفونت در خاتمه خاطرنشان کرد: از جمله اقدامات لازم برای کاهش آمار مواجهات شغلی در مراکز درمانی، حضور مدیران ارشد بیمارستان در تیم پیشگیری و کنترل عفونت و آموزش کارکنان در زمینه نحوه استفاده از ابزار و تجهیزات پزشکی و انجام اقدامات پیشگیرانه لازم پس از مواجهه است.   
گفتنی است کلاس مذکور با هدف ارتقای سطح دانش و آگاهی کارشناسان کنترل عفونت در زمینه مدیریت مواجهه با خون و ترشحات بیمار و شفاف سازی سیاست های دانشگاه و وزارت بهداشت در این حوزه با حضور کارشناسان مراکز دانشگاهی در معاونت درمان تشکیل شد.
 


١٤:٥٩ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٥٠٨٣    /    تعداد نمایش : ٥٢٧