صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


افتخار دانشجوی دکترای فیزیوتراپی در مجامع علمی بین المللی

افتخار دانشجوی دکترای فیزیوتراپی در مجامع علمی بین المللی

دکتر فریبا یدالهی دانشجوی دکترای تخصصی فیزیوتراپی  ودکترای پزشکی (MD-PHD) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور در دوکنگره علمی در کشورهای هلند و تایوان، تازه ترین مقالات و یافته های علمی خود را ارائه داد.
وی در سومین کنگره بین المللی  پارکینسون واختلالات حرکتی در کشور تایوان (۱۷-۱۹ مارچ ۲۰۱۷) مقاله خود با عنوان:
Impact of balance impairment on health related quality of life in individuals with Parkinson disease
 را ارائه داد.
این پژوهش به بررسی تازه ترین دستاورد ها در توانبخشی بیماران پارکینسون می پردازد. این مقاله به راهنمایی دکتر اصغر رضاسلطانی ودکتر مسعود مهرپور تدوین و تحریر شده است.
همچنین برگزارکنندگان این کنگره بین المللی که وابسته به انجمن جهانی پارکینسون واختلالات حرکتی می باشد به مقاله دکتر یدالهی گرانت هزینه سفر واقامت جهت شرکت در کنگره اختصاص دادند.
این دانشجوی دکترای تخصصی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین برای ارائه مقاله خود در قالب سخنرانی، از سوی چهارمین کنگره بین المللی neuro rehabilitation and neural repair  در کشور هلند(۲۱-۲۲ می ۲۰۱۷) دعوت شد.
دکتر یدالهی در این پژوهش جامعه تغییرات اترواسکلروتیک شریانهای ورتبرال در افراد سالم و افراد در معرض خطر به روش  [transcranial Doppler (TCD)] را مورد بررسی قرار داده است. 
تغیرات اترواسکلروتیک عروق ورتبرال زمینه ساز سکته مغزی  است که اقدامات تشخیصی وپیشگیری در جلوگیری از سکته مغزی وناتوانی های ناشی از ان موثر است.  
برای مشاهده چکیده این مقاله می توانید اینجا را کلیک کنید.